Reklamlar
Hizmetler Ve İnternet Reklamları
DMCA Sertifikası
Teknoloji haberleri
Teknoloji haberlerinden haberdar olmak isyorsanız, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız, sitemizi ziyaret edin.

Kaliteli Tanıtım Yazısının Özellikleri

Web sitenizle ilgili tanıtım yazıları hazırlayıp farklı platformlarda paylaşmak seo açısından oldukça yararlı bir iştir. Fakat hazırlanan tanıtım yazılarının birtakım özelliklere sahip olması gerekiyor. Eğer kurallara uygun bir makale hazırlandıysa seo açısından maksimum yarar sağlanmış olacaktır. Aksi taktirde google’ın gözünden düşme ihtimaliniz bile vardır. 


Etkili ve kaliteli bir tanıtım yazısı nasıl olmalıdır? İşte altın değerindeki bu özellikler:

1. Hazırlanan tanıtım yazıları 300-500 kelinme arasında olmalıdır.

2. Tanıtım yazıları sadece yazılmak için değil, gerçekten sitenizi tanıtan, insanların beğeneceği yazılar olmalıdır. Google arama motoru insan gibi düşünür. Ne kadar çok kişi sizin yazınızı beğenip paylaştıysa o yazıdan çıkan linklere de o oranda değer verir. Çalakalem yazılmış, içersinde sitenizle alakalı olmayan saçma sapan cümlelerin bulunduğu tanıtım yazıları insanlar tarafından beğenilmeycek, hiçbir platformda paylaşılmayacaktır. Haliyle google’da gereken değeri gösterecektir.

3. Tanıtım yazısı için tek bir makale hazırlayıp farklı platformların hepsinde aynı yazıyı paylaşmanın da seo açısından çok fazla bir yararı yoktur. Birbirinden farklı ve özgün içerikli yazılar hazırlanıop farklı platformlarda paylaşılmalıdır.

4. Tanıtım yazılarınızın içersinde anahtar kelimenizle sitenize giden tek bir link olmalıdır. Yani bir tanıtım yazısı içersinde aynı anahtar kelimeyle bir adet link verilmelidir.

5. Tanıtım yazılarınızın içersinde sitenizle alakalı bir resim eklemeyi unutmayın. Resmin alt tagına da anahtar kelimenizi ekleyin.

6. Tanıtım makalelerinizin içersinde anahtar kelime yoğunluğuna dikkat edin. 300 kelimelik bir tanıtım yazısı içersinde 3-4 adet anahtar kelime bulunmalıdır.

7. Tanıtım yazılarınızı yayınladıktan sonra yazınızın linkini pinglemeyi  unutmayın.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03586.0600
Euro6.73446.7614
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Saat