Reklamlar
Hizmetler Ve İnternet Reklamları
DMCA Sertifikası
Teknoloji haberleri
Teknoloji haberlerinden haberdar olmak isyorsanız, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız, sitemizi ziyaret edin.

Viral Reklam ve AvantajlarıViral Reklam  Nedir?

Viral kelime anlamı olarak virüsten dolayı veya virüs sebebi ile meydana gelen veyada virüse ait yayılım anlamına gelmektedir. 
Viral reklam ise aynen bir virüsün doğal olarak hızlıca yayılması şeklinde oluşturulup gelişen reklam türüdür. Tabi ki bu tür reklamlar sadece kendi kendine oluşmazlar. Burada amaç doğal görünüm ile doğal yayılım sürecinden faydalanmaktır. 
Doğal olarak kendi kendine oluşan viral reklamlar tamamen tesadüf eseri oluşur ve son kullanıcı kendi amatör videosunu çekim esnasında bir markayı ön plana çıkarır. Yapılan bu çalışmanın büyümesi ilede video içindeki markada o oranda yayılmış olur.
Yukarıda bahsettiğimiz tamamen doğal süreçtir. Aynı benzer türde reklam ajansları tarafından akıllıca planlanarak yapılan viral reklamlar da vardır ki, aynen amatör yapımdaki gibi doğal yayılım sürecine dahil edilir. Tabi burada daha uç fikirler bulunarak çalışmanın çok daha hızlı yayılımı sağlanır. Bu sayede çok daha düşük bütçeler ile milyonlara yayılmak hayal olmaktan çıkar ve gerçekleşir. Bu durum gerçekleştiğinde artık süreç başlamıştır ve ömür boyu kendi kendinin reklamını yapan bir çalışma ortaya konmuş olur.
Bu yüzdendir ki viral reklam iyi düşünülüp uygulandığında inanılmaz rakamlara ulaşmaktadır. Sizde bu tür bir viral reklam uygulaması düşünüyorsanız hiç zaman kaybetmeden işininizi profesyonellere devredin. Bu konuda kendini kanıtlamış Creative reklam ajansı  fakulte istanbul’a başvurabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Saat