Reklamlar
Hizmetler Ve İnternet Reklamları
DMCA Sertifikası
Teknoloji haberleri
Teknoloji haberlerinden haberdar olmak isyorsanız, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız, sitemizi ziyaret edin.

Günümüzün Ticareti E-ticaret


E-ticaret sistemi 90'lı yılların ortalarından başlayan ve firmaların sanal ortam üzerinden kendilerine ait ürünleri satmasıyla başlayan bir sistemdir. O günden buyana sürekli artış gösteren satış grafiği ile , ticaret ile uğraşan herkesin ilgisini çeken bir sistem haline gelmiştir.


10-15 yıl önceleri ticaret ile uğraşan büyüklü küçüklü firmalar, daha fazla satış için radyo ve televizyon reklam kanallarını kullanmaktaydı. Tabi bu durum reklam bütçelerini aşırı derecede zorlu hale getiriyordu. Firma belirli bir süre devam etse dahi, yapılan reklamlar sonucunda hedef kitleden beklenen sonuç alınamaz ise harcanan reklam giderleri yüzünden sonuç tam bir hüsranla sonuçlanıyordu.

Günümüzün Ticareti E-ticaret

Bu sonuçlardan sonrası ise yeni bir ortam arayışı içinde sanal ortam keşfedildi ve  e-ticaret yazılımı kullanılmaya başlandı. Alınan ilk sonuçlar gayet başarılıydı. Sürekli artış içindeydi ama ilk yıllarda internet ortamına olan güvensizlik ve kullanım azlığı sebebi ile beklenen patlama bir türlü sağlanamıyordu. Son yıllara geldiğimizde ise gelişen teknoloji , sanal ortamı da yoğun şekilde etkileyerek , kullanım oranını kat ve kat arttırdı. Bu artış ile profesyonel e-ticaret paketleri hazırlayan firmalar ortaya çıktı ve e-ticaret kalitesini üst sınırlara taşıdılar. Bu firmalar yok iken çok pahalıya çıkan e-ticaret sistemleri yerini şimdilerde çok daha ucuz maliyetli hazır e-ticaret paketleri ne bıraktı. Bu sayede isteyen herkes üst seviye e-ticaret yazılımlarına çok kısada sürede hiç bir emek harcamadan sahip olma şansını yakaladılar.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03586.0600
Euro6.73446.7614
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Saat