Reklamlar
Hizmetler Ve İnternet Reklamları
DMCA Sertifikası
Teknoloji haberleri
Teknoloji haberlerinden haberdar olmak isyorsanız, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız, sitemizi ziyaret edin.

Penguen 3.0 güncellemesi ve manuel spam cezası

Google Penguen 3.0 güncellemesi ile birlikte yine seo dünyası karmakarışık olmuş durumda. Birçok kişi farklı bilgi birikimleri ile yapılan  Penguen 3.0 güncellemesi hakkında teoriler üretmekte. Tabi burada asıl karışıklığa yol açan ise ilk bu kadar toplu bir değişikliğe gidilmesi oldu.  Birçok kişin mail adresine manuel spam ile alakalı google’dan mail gitmiş durumda. Bu mailde kısaca sitenize ait doğal olmayan bağlantıların olduğunu bildirerek manuel spam uygulandığı konusunda uyarı içermektedir.

penguen 3.0 güncellemesi ve manule spam

Manuel spam durumunda ne yapmak gereklidir?

Manuel spam kısaca google kurallarına uyulmayarak link satın alınması gibi veya tanıtım yazısı yayını gibi uygulamalardır. Burada google tam bir tarama yaparak, backlink aldığınız siteyi inceler ve alakasız linkleri doğal olmayan link olarak tanımlayarak ceza uygulamasına geçer. Bu cezalar webmastar araçları/Arama trafiği sekmesi altında manuel spam bölümünden görülebilir. Bu günümüzdeki gibi toplu güncellemelerde mesaj geldiği halde manuel spam bölümünde bilgi gözükmüyorsa beklenmesi gerekmektedir. Toplu güncellemerde bu gibi bilgiler 1 hafta gibi bir süreç içerisinde panellere dahil olmaktadır.

Manuel  Spam Cezası Alınmış ise yapılacaklar

Yukarıda belirttiğimiz gibi kural ihlali sonucu ceza almış isek ilk yapılacak olan yine webmaster araçları / Arama Trafiği sekmesi altında bulunan sitenize bağlantılar bölümüne girerek tek tek tüm linklerimizi incelememiz gereklidir. Eğerki bir siteden foter (sayfa altı) link almış isek , o sitenin index sayısı kadar backlink oluşmuş demektir ve bu sitenize bağlantılar bölümünde görünecektir. Birinci sıradaki doğal olmayan link bunlardır. Genel 1 siteden binlerce link geliyor ise bu tür bir link satın alınmış demektir. İkinci olarak tanıtım yazısı yayınları yaparken aynı sitelere defalarca yayın gönderme sonucu oluşan backlinklerdir. Burada genelde sayılar 30-100 backlink gibi rakamlardır. Üçüncü sırada ise 1 tane dahi backlink almış olsak sürekli bize zarar veren kötü ve google tarafından sevilmeyen websitelerinden aldığımız backlinklerdir. Google burada “bana arkadaşını söyle sinin kim olduğunu söyleyeyim” mantığında giderek ceza uygulamasına gidiyor. Gelelim bu tür backlinkler ile sitemizin bağlantısı kesme işine.

Zararlı olarak gördüğümüz tüm backlinkler listelenir. Bunu bir txt dosyasına yazabilirsiniz. Yazarken iki farklı şekilde link yazımı uyguluyor. Birincisi sadece url yazarak ( bu genelde tanıtım yazısı linki gibi) ikincisi ise domainden gelen tüm bağlantıları silmek için sadece domain linkini yazarak uyguluyoruz.

Örnek olarak bir link reddetme dosyası hazırlayalım.

Txt dosyamızı açıyoruz.

http:// hedefsite. com/kategori/tanitimyazimiz.html 

http:// hedefsite1. com/kategori/tanitimyazimiz.html 

 şeklinde linkimizi yazıyoruz.

Başka bu şekilde zararlı url var ise alt alta yazıyoruz.

Eğer ki sayfa altı link aldığınız site var ise yine bu urllerin altına, alt alta sıralayarak,

domain: zararli site1.com

domain: zararli site2.com

şeklinde yazarak herhangi bir ad ile kayıt ediyoruz. Sonrasında   Bağlantıları reddetme aracı sayfasına giderek bu dosyamızı  gösterip gönder diyoruz. Gönderdikten sonra kaç domain veya url yüklediğiniz konusunda bir uyarı çıkıyor ve işlemimiz bitmiş oluyor arkadaşlar. Bir şekilde manuel spam cezası almış iseniz yapacağınız bu uygulama ile google dan tekrar denetleme isteyerek cezamızın kalkmasını bekliyoruz.

Buradaki genel seo mantığı artık hızlı backlink yayılımlarının yapılmaması gerektiği, özellikle link satın almalarının yapılmaması gerektiği ve link bıraktığımız siteleri çok iyi tanımamız gerektiği şeklinde yorumlanmalıdır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03586.0600
Euro6.73446.7614
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Saat