Reklamlar
Hizmetler Ve İnternet Reklamları
DMCA Sertifikası
Teknoloji haberleri
Teknoloji haberlerinden haberdar olmak isyorsanız, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız, sitemizi ziyaret edin.

CRM Programı Faydaları

CRM Programı Faydaları

                İnsanlık tarihinin en eski dönemlerinden beri satış ve pazarlama bir şekilde hayatımızın hep içinde olmuştur. Varoluşun ilk yıllarında kullanılan değiş tokuş yönteminden başlayan bir sektördür aslında pazarlama. Giderek gelişen ve günümüzde artık benzer ürünlerin kaliteleri arasında çok büyük uçurumlar olmadığı içinde daha çok satış ve pazarlamanın bir sanat haline geldiği bir sektördür üstelik de. Bazen öyle zamanlar olur ki kalite ve işlevi birbirinin neredeyse aynısı olan iki üründen daha pahalı olanı seçmek daha doğru bir karar olur bizim için. Peki, aynı kalite ve görevde ki iki ürün veya hizmetten pahalı olanı seçmeye bizi iten ne olabilir? Tabi ki bunda reklam, marka algısı gibi konularında etkisi büyük olabilir ama bu konuda ki esas parametre pazarlama ve satış stratejisi olmaktadır. Firmaların ürün ve hizmetlerini pazarlamak için seçtikleri ve uyguladıkları stratejiler, müşterilerinde uyandırdıkları kalite ve memnuniyet duygusu sayesinde doğru zamanlama ile doğru ürünü, doğru müşteriye firma içi en uygun fiyattan satmaya olanak sağlamaktadır. İşte bu stratejilerin oluşmasında firmaların en büyük yardımcısı CRM programı olarak bilinen yazılım programlarıdır.

                CRM programı aslında temelinde müşterilerinizin ihtiyaçlarını, alım güçlerini, beklentilerini ve alışkanlıklarını analiz eden bir yazılımdır. Bu CRM programı firmalar kendileri için potansiyel müşteri sınıfında olan kişi ve kurumları belirleyip, bu kişi ve kurumlara en uygun zamanda en uygun ürün ve hizmeti, onları en çok memnun edecek şekilde sağlamalarında yol gösterici olarak hizmet vermektedir. CRM programı firmalar için sayısız fayda sağlamaktadır. Bu faydaların belli başlı olanlarına göz atarsak belki de en önemlisinin müşterilerde uyandırdığı kaliteli bir imaj ve güvenilirlik duygusu gelmektedir. Her sektörde olduğu gibi pazarlama sektöründe de karşılıklı iletişim ve güven çok önemli bir parametredir. CRM programı sayesinde şirketin veri siteminde analiz edilen müşteri bilgileri en doğru şekilde kullanılarak ve firma ortakları ve gerekli departmanlarla paylaşılarak müşteri memnuniyeti ve ürün / Hizmet kalitesi en üst seviyeye çıkarılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra CRM programı firmanızın satış ve pazarlama bölümünde çalışan personelinizin zaman ve enerjilerini doğru yönde kullanmalarına, daha mutlu ve teşvik edici çalışma ortamı oluşturmanıza ve daha yüksek ciro değerlerine ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Firmanızda CRM programı kullanarak satış ve pazarlama personelinizin müşterileriniz hakkında daha detaylı ve doğru bir bilgiye ulaşmalarını sağlayabilir, bu bilgiler ışığında doğru bir pazarlama stratejisi geliştirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca listenizi oluşturan müşterilerinizi sınıflayabilir, hangi müşterinizin uzun vadeli hangilerinin kısa vadeli, hangi müşterilerinizin size getirisinin daha fazla hangilerinin daha az olduğunu bu veriler ışığında saptayabilirsiniz.

                CRM programı günümüzde bu sektörde faaliyet gösteren firmaların vazgeçilmez ve olmazsa olmazlarından birisi halini almaya başlamıştır. Bu yazılım desteği sayesinde maliyetlerin oldukça düştüğünü görmezden gelmemiz mümkün değildir. Müşterileri son derece iyi analiz eden bir CRM programı sayesinde hangi dönemlerde hangi müşteriler için hangi ürün ve hizmetin sağlanacağı belirlenebildiği için üretim ve hizmet hazırlığımızı buna göre yapabilmekte, böylece firmamızın ticaret hayatında aldığı riskleri ok daha alt seviyelere indirebilmekteyiz. CRM programı kullanan firmaların çok daha yüksek cirolara, çok daha düşük maliyetlerle ulaştığı görüldüğü gibi müşterileri tarafından da en ok güvenilen ve müşterilerini en çok memnun eden firmalar olduğunu da görmekteyiz. Ürün ve hizmet kaliteleri konusunda artık pek çok firma birbirine çok yakın olsa da doğru pazarlama stratejisi uygulayan firma her zaman için bir adım önde olacaktır.

http://netuce.com/

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03586.0600
Euro6.73446.7614
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Saat