Reklamlar
Hizmetler Ve İnternet Reklamları
DMCA Sertifikası
Teknoloji haberleri
Teknoloji haberlerinden haberdar olmak isyorsanız, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız, sitemizi ziyaret edin.

Örnek seo, internet reklam teklifi ve kısa rapor

1- Birinci olarak sitenin google optimizasyon ayarları yanlış olmuş. Spam etkisi yaratacak şekilde bilgiler girilmiş ilk olarak bu bölümlerin yeni seçeceğimiz kelimeler ile yeniden optimize edilmesi gerekli. Yoksa google açısından sıkıntı yaratacaktır.

 

 

2-  ikinci olarak site baclink sayısı 21 adet gözüküyor ki 6-7 yaşında olan bir domain için çok kötü bir durum bu. Backlinkler bir sitenin diğer siteler tarafından önermesi ile oluşan karşı sitelerdeki sitenize ait linklerdir. Kaliteli şekilde oluşmuş nekadar çok backlinkiniz olur ise hedeflenen kelimelerde google sıralamanız okadar üst sıralarda olacaktır. Tabi google sıralama sadece backlink yayılımı ile değil, diğer seo optimizasyon ve site içeriği ilede alakalı durumlardır. Bunlar bir bütün olarak yapıldığında 3 ile 6 ay zaman aralığında ilk sayfalara gelmek mümkün olacaktır. Bu zamanlama tabi seçilen kelimelerin google daki aylık aranma sayısı ve bu kelimelere ait rekabete göre belirlenir. Aynı zamanda bu backlinkler google nin dünyadaki her siteye verdiği Pagerank ( sayfa değeri puanı) da etkilemektedir. pagerank değeriniz ne kadar yüksek ise google daki sıralamanız doğal olarak o kadar üst sıralarda olur. Şu anki Pagerank değeriniz 0 gözüküyor. Bu kadar eski bir sitenin 0 değerde olması çok kötü bir durum.

 

 

3- Sosyal medya açısından da yine sıfır durumda siteniz. Google gibi arama motorları en fazla değer verdiği platformlar sosyal medya platformlarıdır. Bilenen platformlardan facebook ve twitter da çok aktif olunması gerekiyor. Ayrıca bu platformlarda ne kadar fazla üye sahibi olunur ise o kadar fazla paylaşım olması anlamına gelmektedir. Bu paylaşımlar, google daki sıralamanızı direkt etkilemektedir. Ayrıca biz diğer ajanslardan farklı olarak size ait facebook ve twitter ile birlikte Dünya'da en çok kullanılan 15 ayrı platformda birlikte hesap açarak sitemizi Dünya genelinde sosyalleştiriyoruz. Buda google gözünde çok değerli olma anlamına gelmektedir.

 

4- Yukarıdaki yapılacak çalışmalar sitenin genel yapısı ve seo( arama motoru optimizasyonu) çalışmaları ile alakalı 3 ay ile 6 ay arasında maksimum düzeyde etkisi görülecek çalışmalardır.

Bu çalışmalar haricinde aynı gün aktif edebileceğimiz google adwords ve facebook reklamları bulunmaktadır. Bu reklamlar görüntülü veya yazılı metin şekilde olabiliyor. Google adwords tarafında yapılan bir reklam ile aynı gün içinde hedef kelimelerde ilk sayfada arama sonuçları üstünde çıkmak mümkündür. Yalnız burada bütçeyi tamamen seçtiğiniz kelimeler belirlemektedir. Bu kelimelerin hepsinin ayrı ayrı tıklama başı maliyeti vardır. Siz aylık veya haftalık hatta günlük olarak belirleyeceğiniz reklam zamanı ve bütçesi nekadar ise bu tıklama başı maliyete bölünerek kaç hedef müşteri geleceği hesabı çıkmış olacaktır.

 

5- Anahtar kelime tarafında şuanki sitenizde yazmış olduğunuz kelimelerden yola çıkarak google da aylık kaç aranmaları olduklarını görebilirsiniz. Aşağıdaki bilgilerde sırasıyla anahtar kelime, google aylık aranma saysı, rekabet durumu ve adwords ortamala tıklama başı maliyet bedeli yazıyor.

          

6- Bizim size önereceğimiz kelimeler ise 1-) anahtar kelime = aylık araması 18.000  2-) anahtar kelime = aylık araması 8.100  3-) anahtar kelime = aylık araması 2400  4-) anahtar kelime = aylık araması 2400  bu kelimeler sitenin ana kelimeleri olacaktır. Bu kelimeler yanına 2 veya 3 adet daha kelime eklenerek iler ki aylarda çalışmalarda kullanılmak üzere tanımlamak uygun olacaktır. Seo çalışmalarında en önemli faktör rekabet durumudur. Bu kelimelerdeki yüksek rekabet durumundan dolayı 4 ile 6 aylık bir zaman aralığında ilk sayfaya getirebilir. 

 

Teklifler:

Seo açısından bu kelimelerde aylık 800 tl bütçe ile 4 aylık = 3200 tl ile çalışarak ilk sayfaya getirebiliriz.

Daha uzun vadede bir çalışma talep edilir ise 500tl aylık 3500 tl bütçe ile 7 aylık bir zaman diliminde ilk sayfaya getirebiliriz.

 

Facebook ve twitter tarafında kurumsal sayfalar açılarak üye ve takipçi çalışmaları yapabiliriz.

 

5.000 facebook üye çekimi : 440 tl  

 

20.000 facebook üye çekimi : 1550 tl

 

50.000 facebook üye çekimi : 2650 tl

 

 

 5.000 Twitter takipçi çekimi : 980 tl

 

20.000 Twitter takipçi çekimi: 2600 tl

 

Google Adwords tarafında bütçe tamamen size bağlıdır. Aylık 1000 tl bütçe tanımlarsanız eksta bizde size 100TL kupon tanımlayarak 1100 tl olarak yayına alırız. Birlikte tanımlayacağımız anahtar kelime seçimi ile reklamlarınıza tıklandıkça bütçenizden düşecektir.

 

Bu çalışmalar haricinde sanal alemde birçok farklı çalışmalar yapmaktayız. örnek olarak size özel bir video çekimi yaparak, sizin için oluşturduğumuz youtube video kanalına ekleyerek bu video üzerine gösterim çalışmaları yapıyoruz. Bu sayede video tarafında arandığınızda videonuz önplana çıkmış oluyor. Buradaki mantık ise youtube otomatik olarak çok fazla izlenen videoları ön plana çıkarmasıdır. Buda size ömür boyu adınıza oluşacak bir reklam kanalıdır.

10.000 Youtube video gösterim  sayısı  140 TL

30.000 Youtubevideo gösterim  sayısı  280 TL

100.000 Youtube video gösterim  sayısı  540 TL

 

Bunlar haricinden hayal ettiğiniz her türlü internet ortamındaki çalışmaları yapabiliriz. Bize iletmeniz yeterlidir.

Yukarıda belirtilen teklifler tamamen seçilen anahtar kelimelere ve sitenizin şu anki durumuna bağlıdır. Bu faktörler seo zamanını ve bütçesini direkt olarak etkilemektedir.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03586.0600
Euro6.73446.7614
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Saat