Reklamlar
Hizmetler Ve İnternet Reklamları
DMCA Sertifikası
Teknoloji haberleri
Teknoloji haberlerinden haberdar olmak isyorsanız, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız, sitemizi ziyaret edin.

Ücretsiz Alan Adı ve Web sitesi Kurulumu Yöntemleri

Çoğu yeni kullanıcının problemidir. Acaba hangi alan adını alsam, hangi hosting firmasını seçmeliyim gibi. Özellikle deneme aşamasında olan yapılanmalar için bu dahada çıkalmaz bir hal alır.

Örnel olarak ücretsiz bloglar mevcut ama siz bir üst seviyeye geçmek istiyorsunuz. Başarılı olursanız yatırım yapmak istiyorsunuz. Burada bir çok farklı yöntem bulunmakta ama biz en hızlı ve basit olan ile size yol göstermek istedik.

Burada yapılacak iş, başlangıç olarak ücretsiz domain servislerinden alan adı kaydı. Burada cname kaydı düzeltme özelliği açısından registry.cu.cc sitesini ilk olarak öneriyoruz. free üyelikte 100 adet sınır ile cu.cc alan adı kaydına izin veriyor. İlk olarak buradan istediğiniz adette alan adı kaydı yapıyorsunuz. Alan adınızı bu uzantıya uygun birde ad seçerseniz dahada çarpıcı olacaktır..kuyum.cu.cc, seo.cu.cc gibi Kayıt işlemimiz bittikten sonra, ücresiz blog servisleri arasında yer alan tumblr.com u kullanacağız. Burdan istediğimiz adette yine subdomain şeklinde blog oluşturuyoruz. Çok fazla detaya girmiyorum okadarı yapmaya çalışın.

Bu iki işlem bittikten sonra ,tumblr nin özel domain özelliğini kullanarak, ücretsiz servisten oluşturduğumuz alan adını, tumblr bloğumuza yönlendireceğiz.

Aşağıda tumblr alan adı yönlendirma talimatı yer alıyor. Tabi biraz karışık gözükebilir. Uzman arkadaşların yararlanması için detay yazdım sadece. İşlem şu şekilde olacak. registry.cu.cc sitesinden my domains sekmesinden kayıt ettiğimiz alana adları görülmekte her alan adının karşısında bir kalem simgesi ile editleme bölümüne girelim.burda üç simgeli seçenek çıkar.

URL Forwarding
Nameserver
Zone Records


Biz Zone Records bölümüne giriyoruz.Create Zone Record bölümünden , record Type sekmesini CNAME olarak belirleyip hemen altında bulunan Content bölümüne, domains.tumblr.com adresini giriyoruz. Buradaki işimiz bukadar.

Şimdi tumblr hesabımıza giderek sağ taraftaki kısımda yer alan kayıt ettiğimiz herhangi bir blog ismine tıklıyoruz. Tumblr URL blogisminiz.tumblr.com kısmının hemen sağında kalem simgesi vardır tıklıyoruz. Özel bir alan (domain) kullan bölümünü aktif edip boşluğa cname yönlendirme yaptığımız alan adını yazıyoruz. alanadınız.cu.cc şeklinde etki alanını test et diyoruz. Sonuç Gayet iyi şeklinde çıkar ise hepsi bukadar. Artık tumblr tabanlı size özel domainde bir makale yayın blog siteniz oldu.Herkese Başarılar dilerim..

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03586.0600
Euro6.73446.7614
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Saat