Reklamlar
Hizmetler Ve İnternet Reklamları
DMCA Sertifikası
Teknoloji haberleri
Teknoloji haberlerinden haberdar olmak isyorsanız, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız, sitemizi ziyaret edin.

Google Optimizasyon Çalışmaları

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO optimizasyon, internet siteniz için seçtiğiniz anahtar kelimenin arama motorlarında en üst sıralarda çıkmak için belirli bir süreç içerisinde çalışması yapılan bir dizi prosedür için verilen addır. Tüm sanal alemi google'da ilk sayfada hatta ilk başta çıkmak ister. diğer sayfalarda çıkmak size çok faydası olmayabilir. zira arama motorlarında arattığımız kelimenin ilk sayfada çıkan sonuçlarda bizi tatmin edecek bir karşılığını bulmuşsak şayet ikinci,üçüncü ve diğer sayfalara ilerlememizin bir anlamı kalmıyor demektir. Günümüzde aşağı yukarı hepimizin vazgeçilmesi olan arama motorlarının bize katkısı epey çoktur. Merak ettiğimiz aşağı yukarı herşeyi arama motorlarında arattırız ve en fazla tercih ettiğimiz arama motoru Google'dır. Bunun için Google yöntemlerinden faydalanır ve sitenizi ona göre optimize ederiz.


Google'da ilk sayfada olmak..

Google'da ilk sayfada çıkmak oldukça zahmetli ve sabır gerektiren bir çalışmadır.

Bu işi yaptırırken uzman seocularla çalışmanız gereklidir. Kesinlikle illegal yollara müracaat aksi takdirde sitenizin ban yemesi halinde Google sıralamalarında çıkma ihitmaliniz ne yazıkkı yok denebilir. Link çiftlikleri, çapraz urlleme veya keyWord stuffing adı verilen yöntemleri kullanan siteler Google veritabanından menfaatilır.Bu yüzden black hat seocularla illegal yollara başvurmak yerine uzman seocularla çalışıp doğru adımları attığınızda netlikle sizi memnun eden sonuçlar alacağınızdan şüpheniz olmasın.

Seo (arama motoru optimizasyonu ) çalışma yapısı itibari ile kısa sürede sizi tepeye çıkarabilen bir çalışma değil, ekstra sabır isteyen bir iş olduğunu unutmayın.

Google Optimizasyon

Google, dünyanın en büyük, en kapsamlı arama motoru olmasından seo optimizasyon yöntemlerinden yararlanırkende arama motoru olarak Google ilk tercihimizdir. Hızlı gelişen teknoloji ile arama motorları sayısı büyük oranda artsada dünya çapında en fazla tercih edilen arama motoru büyük farkla Google olduğu bilinmektedir.

Seo optimizasyon ve Google optimizasyonunu karıstıran ve bilmeyenler olabilir şöyle bi açıklama yapmak gerek görülürse seo optimizasyon arama motoru optimizasyonu demek, biz seocular istediğiniz arama motorunda bu çalışmayı yapabiliriz ama dediğimiz gibi en fazla tercih edilen arama motoru Google olmasından yapacağımız optimizasyon çalışmasını Google optimizasyon diye adlandırıyoruz. Biz hedeflerini yüksek tutan hernet seo optimizasyon çalışmasını internetsitesine optimize ettirmesini destek veriyoruz. Seo çalışmaları çok büyük bedeller ile yapılan bir iş değildir ve size geri dönüşümünün epey fazla olacağını dile getirmiştir.

Web sitemizde yayınladığımız makaleleri okuyarak seo (arama motoru optimizasyonu) önemini kavrayabilir, mantığını anlayabilir ve sizde internetsitenize seo (arama motoru optimizasyonu) uygulaması yaptırmayı düşündüğünüz zaman ise , hiç çekindemeden bizden detaylı bilgi alıp çalışma yaptırabilirsiniz

Seo'da optimizasyon yapımı nasıl olur?


Doğru anahtar kelimelere ağırlık vermek

Hedefe kelimelerinize ulaşmak için en uygun anahtar kelime seçimi yapmalısınız. Genel olarak hernet düşündüğü yaptığı mesleğin üzerine tek kelimede arama motorlarında ilk başta çıkmasıdır. Fakat imkânsız olmamakla beraber bu seçim bi o kadar zor olup aslında şahsa çok bir getiri sağlamamaktadır. Bunun sebebini hemen bir örnekle açıklamak gerek görülürse İstanbulda faaliyet gösteren bir çorap firmanız var ise düşünün ki çorap çeşitleriniz bundan ibaret (interlok, jarse, bandocu, müflon) ise size gelecek müşterinin ''çorap'' biçiminde google'da arattırıp geleceğini düşünmemeliyiz. Arayan kişi direk odaklı kelimeyi arattırmak ister.

Örnek: interlok çorap
Örnek: müflon çorap

Buna göre sizin ''çorap'' anahtar kelimesi yerine ''interlok çorap'', ''jarse çorap'' vs. biçiminde bir anahtar kelimesini seçmek hedefe ulaşmanızı sağlayacaktır.


We Siteniz yapısı itibari ile gelen insanlara uygun olsun.

*Sitenizin yapısı gelen insanların basit gezinebileceği biçimde kodlanmalıdır. İnsanlar baktıkları şeyleri çok zaman kaybetmeden bulmak ister şayet aradığı şeyde çok vakit kaybederse sitenizden çıkış yapabilir ve sitenize yeniden girmeyebilir. İnsanları internet sitenizde rahat rahat dolaşılabilecek bir site kodlatmanızı tavsiye ederim.


Başlık (Title), Açıklama (Description), Anahtar Kelime (KeyWords) Kullanımı

* Sitenizde title, description ve keyWord netlikle kullanın ama uzunluklarına dikkat edin.

Başlık (Title): en çok 70 karakter olması gereklidir.
Açıklama (Description): en çok 160 karakter olması gereklidir.
Anahtar Kelimeler (KeyWords): en çok 260 karakter olması gereklidir.

İnternet Sitenizde Heading Etiketleri (Tag) Kullanın

Heading taglar adındaki baş harfleri ile kodlama yapılan, yazımlar seo için önemi çok değer taşır. Hatta %100 sayfanızda olması gereken kodlama yapılarıdır diyebiliriz. Heading taglar 6 adettir. Yazı boyut farkı bakımından H1 en büyük olanı H6 en ufak olanı temsil eder.. H1'den H6 ya gidene kadar boyut boyut küçülmektedir.Bir görsel örneği gösterecek olursak;

heading etiketi


Heading tag etiketlerinin büyük bir makalenin içindekiler kısmını düşünün. nedir asıl anlatılmak istenen, mantığı ana bir konunun başlığı, ana konunun alt konu başlığı biçiminde bir hiyerarşik bir sıra söz konusudur.Peki bunları nasıl ne biçimde ve ne kadar kullanacağınız ile ilgili biraz bilgi vereyim.

H1 etiketi en önemli kelimemiz olan ana konunuzun başlık etiketidir ve her sayfada yalnızca 1 tane kullanınız. H1 etiketini ne kullanmamazlık nede birden fazla kullanmayı tercih etmeyiniz.

H2 ve H3 etiketini 4 adet kullanmanızı öneriyoruz.

H4,H5,H6 etiketlerini lüzumsuz olmadıkça kullanabilmeniz mümkün.

Google normal bir makaleden ziyade heading etiketlerine bakar ve önemser.Yazdığımız gibi sıralama olarak özel bir yapıda olması gerekiyor.
H1 den sonra H4 e atlanmamalı yada H3 ten önce H5 gelmemelidir. H1 den sonra H2, H2 den sonra H3 biçiminde gitmelidir.

http://www.onlinewebsatis.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Saat