Reklamlar
Hizmetler Ve İnternet Reklamları
DMCA Sertifikası
Teknoloji haberleri
Teknoloji haberlerinden haberdar olmak isyorsanız, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız, sitemizi ziyaret edin.

Google Penguen 2.3 Güncellemesi yapıldı

Google Penguen 2.3 Güncellemesi 10 ocak 2014 tarihi ile başladı ve 10 günlük süre içinde bitmesi planlanarak yapıldığı bildirildi. Google dan çok iyi tanıdığımız ve sürekli takipte tuttuğumuz Spam Müdürü  ve yetkili mühendis  Matt Cutts herzamanki gibi ilginç açıklamalar ile yine karşımızda.
Matt Cutts, yapılan güncellemede  bize küçük bazı ip uçları ve yapmamamız  gereken durumlardan bilgi veriyor. Tüm güncellemelerde gördüğümüz binlerce web sitesi yine diplere çakılmış durumda. Bu durum tabiki yapılan seo çalışmaları ile alakalı bir durum. Özellikle site altı satılan ücretli link satışını durdurmayı planlayan Google, bu şekilde ilk sayfaya gelen birçok sisteyi alaşağı etmiş gözüküyor.
Bundan sonra sitemizde yayınlarken yapmamız gereken özel durumlar söz konusu. rel=”nofollow” html kodunu sürekli kullanmamız gerekecek. Bu sayede google daha kaliteli web siteleri oluşturmayı planlıyor. Bu kuralları hiçe sayan birçok site son haftalarda site trafiği açısından çok büyük düşüşler yaşadığı görülmeye başladı.
 Google Penguen 2.3 Güncellemesi  ile  seo çalışmalarında olduğu gibi farklı bir konsepte çalışılması gerektiğini göstermekte.  Google Penguen 2.3 Güncellemesinin ana teması no follow linklerin çok do follow linklerin bir okadar az olması gerektiği yönünde yoksa ilk sıraları unutmamız gerektiği yönünde işaretler veriyor.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1461 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Saat